Lista aktualności Lista aktualności

Cała Polska czyta dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - czytają też leśnicy !

Dnia 07.06.2018 roku Nadleśnictwo Okonek zostało zaproszone przez Publiczną Bibliotekę w Okonku i Okoneckie Centrum Kultury do wzięcia udziału w akcji „XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – Czytanie Łączy”. W tym wydarzeniu wzięły udział wszystkie przedszkola z Okonka. Miejscem spotkania z dziećmi było boisko przy osiedlu leśnym w Okonku. Odbyło się krótkie przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, czytanie ciekawostek o wilkach oraz zasady zachowania się w lesie.

Nie zabrakło również zabaw tanecznych z postaciami bajki. Przedstawicielami nadleśnictwa byli: Adam Stangreciak, grający leśniczego i Aleksandra Manowska, czytająca ciekawostki. Nadleśnictwo rozstawiło namiot pod którym znajdowały się zabawy edukacyjne dla dzieci. Największą atrakcją były spreparowane zwierzęta, w tym dwa wilki, wypożyczone z Nadleśnictwa Jastrowie. Mamy nadzieję, ze zdobyta przez dzieci wiedza tym razem nie pójdzie w las, ale przyniesie w przyszłości większe owoce. Dziękujemy za mile spędzony czas i zaproszenie.

 

 

Cała Polska czyta dzieciom – kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.